Beebituba planeerides võiks kohe juba arvestada, milline peaks see tuba olema lapse kasvades. Mõni mööbliese või seinavärv jääks sel juhul tulevikus kasutusse.
1. Püüelge lihtsuse poole.
Puhtad jooned ja funktsionaalsus on lastetoa märksõnad. Neutraalsed toonid moodustavad lihtsa tausta pidevalt muutuvale ümbrusele: mänguasjadele, kunsti-ja dekoratiivesemetele, mille hulk varieerub lapse kasvades. Tagasihoidlikes toonides võiksid siis olla seinad, põrand ja suured mööbliesemed.
2. Lisage nö liikuv eredam kontrastvärv.
Selleks saab kasutada neutraalsetele toonidele aktsentide andmiseks:
- julget värvi voodipesu või muid tekstiile (kardinad, padjad, vaibad)
- kunsti seintel, laual, riiulitel – laste joonistusi, käsitööesemeid
- toolide- või tugitoolide katteid erksamates toonides
- erksavärvilisi kaste, laekaid, korve.
3. Hoidke lapse tuba sooliselt neutraalne.
Sest stereotüübid, roosa ja sinine, on tänaseks päevaks vanamoodne lähenemine.
4. Mõelge taaskasutusele ka väiksema pereliikme eluruumi planeerides.
Kui vähegi on midagi vanaemadest-vanaisadest, siis see on eluruum, kus sellel oleks oma väärtus. Midagi ei saaks vastu vanaema kiiktoolile või tugitoolile, millel on siis vajadusel vahetatud mööbliriie. Vanaisa tehtud mängumaja või enda lapsepõlve lemmik nukk. Või soetada esemeid, mis kasvavad koos lapsega – näiteks muudetava kõrgusega tool, pikendatav voodi või pildigalerii seinal.
5. Kasutage ruumi ära maksimaalselt.
Parim lahendus selleks on sisseehitatav just sellesse ruumi planeeritav mööbel. Kasutada voodi all sahtleid või kõrgemale tõstetud voodit, mille all on panipaik või mänguruum. Võimalusi on mitmeid.
6. Mobiilsus lastetoas on märksõna number üks.
Ei saa olla midagi hullemat kui seinaküljes jäädavad kapid. Ikka rattad alla ja moodulitest mööbliosad, sest seda ümber tõstmist tuleb veel ja veel. Mooduldiivanid, istepadjad, klotsid, üksteise alla käivad lauad-pingid jne jne. Kaasajal on liikuvus ja muutlikkus hinnatud.
7. Arvestage lapse arenguga.
Kõik lapsele vajalik olgu käe ulatuses ja kõik, mis eeldab vanemate abi, oleks kõrgemal. Kasutatavad materjalid peaksid tekitama lapses huvi: kummised kapinupud, magnetid, erinevatest materjalidest pallid, klotsid, padjad.
8. Vältige teematube.
Kui teete ühe Hello Kitty või My Little Pony toa kaheaastasele, siis kolme aastaselt saate teada, et see on lapse jaoks kõige kohutavam, mis üldse olla saab. Võib järgneda remondivajadus. Pigem jätke lapsele ruumi kujutlusvõimeks. Hoopis peaks olema võimalus muuta tuba vastavalt selle päeva tujule ja teemale.
9. Jätke ruumi kujutlusvõimele.
Valgustatud maakerast saab võluv öölamp, vaipadest saab paigutuse abil luua pinnad jalgpalliväljakule või hoopis ehitatavale linnakule. Puidu imitatsiooniga tapeedi taustale saab ehitada palkmaja või onni ja siis jälle kiirelt see kokku panna. Kõik, mis loob võimaluse loovaks tegevuseks on parem kui valmismajad või ühe teema põhised fototapeedid.
10. Oluline ei ole eelarve suurus, vaid mõtte ja armastusega loodud lapse oma tuba.
Ükski ultramoodne lapsetuba ei ole parem, kui lapsega koos kasvav eluruum, kus on palju võimalusi ruumi muutmiseks, elavdamiseks ja kus kajastub lapse “mina”.