Korter Mäepealsel

Tegemist oli nii öelda elu alustavate noortega, kes enda päris esimest ühiskodu rajamas olid. Kõik oli nagu tavaliselt: kiire otsus ja ost, madratsil sissekolimine ja kiirelt-kiirelt kõike vaja. Ja mis peamine, ikka soodsalt. Kuna korter on väike ja kappide-riiulite jaoks suurt eraldi ruumi polnud, siis tuli köök lahendada selliselt, et tekiks ka palju lisapanipaikade ruumi. Samas ollakse veel kahekesi, st suure söögilaua järgi veel vajadust pole. Nii saigi esimesel hetkel tundunud mittemõistlik “saareke” tekitatud. Praeguseks on see aga vägagi lemmikuks ja kasutatavaks osutunud. Köögis askeldades saab aknast imelist vaadet nautida ning samas elukaaslane saab arvutis tööd tehes või lehte lugedes kenasti läheduses istuda. Ikka on oluline, et pereliikmed koos oleks, olenemata kui palju neid on :). Ja hiljem saab kenasti veel söögilauagi ruumi lisada. Lisaks ratsionaalsusele saab lõppkokkuvõttes arvutuste järgi öelda, et isegi koos minu tunnitasuga sai köök soodsam kui salongist tellitult. Ja mis peamine, lahendus on mitmeid kordi nii minu peas kui ka tellijate enestega läbi mängitud ja räägitud. Tulemuseks funktsionaalne ja igati selle kodu elanike vajadusi järgiv köök. Veel üks armas kodu sai elu sisse.    

One thought on “Korter Mäepealsel

  1. Uue kodu soetamisel soovime kõik, et sellest saaks mõnus koht, kuhu alati oleks hea minna. Arvasin, et meelepärase köögi valimine on suhteliselt lihtne tegevus, kuid tegelikkuses see nii paraku ei ole.
    Kui köögi välimus ja värvus on ikkagi suhteliselt maitse asi, siis seda kindlasti ei ole materjalide kvaliteet ning köögi praktilisus. Väga oluline on läbi mõelda, et kõik asjad oleksid loogilises asukohas ning mõnus kasutada ning loomulikult köögist kasutatud materjal oleks kvaliteetne ja vastupidav. Usun, et just tänu Janale saime endale just sellise köögi, mida vaimusilmas nägime, aga seda nägemust ei osanud ise kohe praktikasse kuidagi panna. Aitäh Sulle Jana!

Comments are closed.