Kas mul on väljakujunenud oma stiil?

Sageli küsitakse minult, kas mul on kindel stiil, mida ma teen. Endale mulle tundub, et mul ei ole seda. Seda kindlasti ei ole, et ühte või teist sooviks rohkem teha. Ma ise arvan, et ma teen ikka kliendile sobilikku lahendust, olgu selleks siis modernne, klassikaline või skandinaavia stiil. Samas on aga öeldud, et mul on äratuntav käekiri. Sellega hakkan ma küll nõustuma. Mul on sellised sirged ja konkreetsed jooned. Mulle meeldib kandiline rohkem kui ümmargune. Mulle meeldib korrapärane rohkem kui segaduse mulje. Mulle ei meeldi nipsiasjakestest ülekülvatud riiulid. Aga see, mis mulle ei meeldi, võib tekkida ja tekibki peale seda, kui ma olen oma töö lõpetanud.

Kas mul on materjalide eelistusi? Ka seda ma ei saaks öelda, et ma eelistaks näiteks puitu kivile või linast sünteetilisele. Pigem ikka nii, et igale asjale on oma koht ja igal materjalil on oma eelis, mida tuleb siis antud kontekstis arvestada.

Enda eeliseks pean aga kindlasti praktilist lähenemist, nii hinnaklassi osas kui ka lahenduste loomisel – et kõik oleks mugav, praktiliselt kasutatav, vähem hoolt nõudev.

Lisan valminud objektidelt pilte, et mõista, kas mul on kindel stiil, mida teen.