Jõulutunne

Igal aastal tulevad jõulud üha ootamatumalt. Igal aastal ei tea ma täpselt, kuidas kodu kaunistada. Aga lõpuks ikka on nii meie kui ka kõigi teiste kodud kaunimad kui eales varem, sest see tunne lihtsalt tuleb peale. Iga kodu muutub selle elanike nägu ja elanikud oma tunnete ja emotsioonidega muudavad iga kodu just sellele perele omaselt jõuluseks.

Sel aastal on meil tõeliselt vähe kaunistusi, kuid seda kaunimad nad tunduvad. Sügav roheline on leidnud tee meie kodudesse, lihtsus on vallutanud me südamed. Taaskasutus ja outletid on juba oma olemuselt mõnusad, sest Sa otsid, värvid ja tunned rõõmu tehtust ja leitust. Sa isegi ei tee seda mitte raha pärast, vaid Sa lihtsalt tahad teha midagi enamat kui lihtsalt osta valmis lahendusi. Küünalde süütamine on saanud suurema tähenduse – sooja valguse toomisele elamisse on lisandunud õhu puhastamine ja läinud hingedele mõtlemine. Kõik me ümber muutub, ka jõulude tähendus on muutumas. Kingituste hullus on muutumas tähenduste otsimiseks, jõulukingid on hakanud sisaldama mõtestatust ja läbimõeldust. 

See aeg on kaunis meie sees, perega olles, isegi vihmase ilmaga – see aeg ei ole pimeduse aeg, see aeg on olemiseks ja lõpuks ka aja mahavõtmiseks. Andkem endale seda aega, mida väärite!