Kui mullahunnik on ootamas

Kevadtööd rajatavas või juba olemasolevas aias.

Kui teil on mullahunnik ootamas, siis kindlasti mõelge kohe läbi, mida soovite aeda istutada, kuhu peenraid teha. Tegime ise vea ja mõtlesime, et peaasi saada see hunnik laiali ja kogu pind muru alla, küll siis hiljem mõtleme. Hiljem sai aga käed rakkus kaevata seda muru läbi, et haljastust luua.

Kui on kenad peenraäärised, siis võib seal laiali lükatud muld oodata õigeid taimi multši või kiviklibu all.

Ise oleme teinud läbi mitu ettappi peenraääristega. Enamasti ikka kokkuhoiu mõttega, kuid lõpptulemus on võtnud meilt palju aega, vaeva ja lõpuks ka raha. Lisan siia mõned head ja vähem head näited peenraääristest ja enda kogemusest kommentaare.

1. Mitmekordselt tõhus peenraääris. Nõuab teostamiseks palju tööd ja raha. Lihtsama tulemuse jaoks piisab raudäärisest, mis kestab kaua ja mille äärest on kerge niita.

Haynie Residents contemporary landscape
2. Sellel pildil mitu erinevat äärist: kiviplaat, kivimüür, raudääris. Siin ka head näited peenra kattematerjalidest: kahte liiki multši ja kiviklibu. Mõlemad on proovitud ja minu lemmikud.
Sonoma BV entry modern landscape
3. Valatud betoonääris – see on meil veel proovimata, aga plaanis kõrgpeenra ääristuseks.
Japanese Cottage modern landscape
Sunol Landscape modern landscape
4. Muru ja peenra vahel on laudis. Enda aias kasutasime terrassilauda ja see ongi viimane variant, mis meil püsima jäi. Peale muru niitmist ei ole vaja enam murukääridega üle käia.
Garnet Residence modern landscape
Pildid: www.familyhandyman.com, www.klsupplies.com, retrohipmama.wordpress.com,
townmouse.typepad.com,www.edible-landscape-design.com, www.huettldesign.com

One thought on “Kui mullahunnik on ootamas

  1. Oh, see on ju nagu rusikas silmaauku teema. Kui hetkel lund ei sajaks, siis ma oleks juba käsipidi mullas. Eriti huvitav on see veinipudelitest ääris (mitte et ma enda aeda sellise teeks, aga ikkagi hea taaskasutus). Betoonist plaanime ise ka osade peenarde piirded valada, aga alles siis kui piirdeaia vundamendi jm valamiseks läheb – see tähendab tõenäoliselt ka rakiste ehitamist ja betooniauto tellimist. Erinevad multsid meeldivad ka – pole selle peale enne mõelnudki, et erinevaid kombineerida.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*