Muuda kodus õppimine/töötamine mõnusaks

Kuidas luua õppimiseks ja töö tegemiseks mõnus nurgake? Ebameeldivadki tegevused võivad muutuda tavapärasest nauditavamaks ja palju produktiivsemaks, kui võtate aega oma kontorinurga planeerimiseks.

Siin on mõned näpunäited, mis teid aitavad:

Leidke privaatsem koht

Looge hea valgustus

Ärge unustage mugavust

Varuge piisavalt ruumi asjade paigutamiseks

Tehke plaan ja teostage see!

#  Privaatsuse loomine

Kui ei ole eraldi tuba, leidke eraldatud nurk või kasutage ruumijaotuseks riiuleid või sirmi.

Lahenduseks on ka nurgake magamistoas, kuna see ruum ei ole läbikäidav ja võimaldab peeglilaua kasutamist kahel otstarbel.

 

 

#  Hea valgustus

Ilma hea valgustuseta kannatavad silmad ja võivad tekkida peavalud.

Loomulikus valguses töötamine on parim, kuid vältige siiski otsese valguse langemist arvutiekraanile.

Paremakäelistel peab valgus langema vasakult, et vältida tööle langevat käevarju. Kasutage aknaid ja lisavalgustust targalt.

 

#  Ärge unustage mugavust

Kui peate palju aega kontorilaua taga veetma, siis investeerige ergonoomilisse tooli. Juba üle tunni kestva istuva töö puhul tasub soetada korralik kontoritool. Sel juhul ei tasu tooli soetada interneti teel, vaid tuleb minna kohale ja proovida. Tool peab olema reguleeritav ja sobima teile nagu valatult. Kui kasutate kontorilauda vähem ja harvemini, võite valiku teha ka muude, stiilsete toolide vahel. Kui ruumipuuduse tõttu on arvutilaud üks osa teie elutoast, siis tuleks mugavus siiski ohverdada stiilsusele :)

#  Piisavalt panipaiku

Varem või hiljem avastate, et olete kogunud piisava hulga mitmesuguseid kontoritarbeid. Teil on vaja kõik need asjad kuhugi paigutada. Paar riiulit nende säilitamiseks oleks ideaalne. Iga kodu eeldab ka raamaturiiuli olemasolu. Riiulite ja kappide puudumisel tulevad appi karbid, kastid või dokumendusahtlid. Eesmärgiks on hoida teie tööruum korrastatuna.

#  Plaan paberile

Peale arusaamisele jõudmist, et vajate oma koju töönurka või -ruumi, võtke ette paber ning andke asjale reaalne käik. Lihtsam on joonistada millimeetripaberile, kuid ka tavaline ruuduline paber on abiks. Paigutage mõõtkavas plaanile laud, tool ja riiulid ning saategi aimu, millisesse nurka annaks oma kodukontori tekitada :)

Pildid: www.livingroominteriordesignideas.com, trendszine.com, www.housetohome.co.uk

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*