IKEA – kas odav kaup või kasulik käik?

Meie peres sai pikalt arutletud ja kaalutud, kas osta kabinetti riiulid lähedalasuvatest mööblipoodidest või käia ära Soomes, Ikeas. Ikea.fi lehelt valisime tooted piltide järgi välja ja panime koodid kirja. Paljud kaubad jätsime esialgu nimekirja küsimärgiga, et võrrelda reklaampildil toodut asjade tegeliku kvaliteedi ja väljanägemisega. Kui nimekirja koostamine oli minu teema, siis hotelli otsing ja laevapiletid jäid mehe ajada. Siinkohal tasuks märkida, et soodsa hinnaga hotelli Espos broneerisime www.yeego.com lehelt. Hotel Glo Espoo Sello tuba maksis 65.- EURi ja hotell asus kohe Sello keskuse kõrval. Saigi ühendatud Ikeas käik ja põgus puhkusereis.

Esimesel päeval tegime Ikeas pisut eelluuret ja murdsime kataloogis nurgakesi, et märkida milliseid tooteid tasuks edasiselt kaaluda. Peale Ikeas käiku väike shopping Sellos, õhtusöök ja mõnus olemine hotellitoas. NB! pühapäeva õhtul suletakse ainukesedki Espoo restoranid kl 19. Õnneks aga võõrustas meid ühes Itaalia söögikohas itaallane, kel oli nagunii vaja pikemalt aruandeid teha :). Hotellitoas saime rahulikult meile sobilike toodete koodid kirja ja seejärel tõeliselt mõnusas voodis magatud. Hommikul ootas meid rikkalik hommikusöök ja mõnus virgumine kohviga. Siis autosse ja Espoo Ikeasse tooteid koodide järgi riiulitest otsima. Esialgu tundus kassas kärutäie asjade eest makstud summa soovitust suurem, kuid kaaludes, mis ostetud asjade eest Tallinnas oleks tulnud maksta, läks tuju paremaks. Kuna kodus oli auto mahutavus täpselt mõõdetud, siis mahtus kõik kenasti peale. Veel kohustuslik H&M külastus, et kindaid, sokke, kampsuneid pidevalt kasvavate laste talvevarustusse soetada ja laevale. Laevasõitu kartsime, et küll saab igav olema, aga kui pole ammu tööde, laste jm kõrvalt saanud lihtsalt rääkida, siis kulusid tunnid üllatavalt kiiresti.

Peale reisi paar päeva kruvimistööd mehele ja saidki meie raamatud kastidest riiulisse. Igal juhul ei paista riiulid odavatena ja Ikea kaup masstoodanguna, kui sobitada need mõistlikult erinevate sisustuselementidgea – mitte kasutades Ikea kataloogist kogu toa täislahendust. Arukat ostlemist!

Pildid: www.besthomenews.com, www.ikea.com

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*