Disaintoolid – Tolix® Marais A Chair

Kes: Xavier Pauchard (1880-1948)

Prantsusmaal plekksepa pojana sündinud Xavier Pauchard avab 1927. aastal oma väikese tehase, kus tema kavandatud plekist esemeid valmistati kasutades tsinkimise või galvaniseerimise protsessi, mida ta hakkas kasutama 1907. aastal, olles Prantsusmaal selles vallas esimesi. Algselt toodeti majapidamises vajalikke metallesemeid – pannid, ämbrid ja kastekannud. 1927 aastal registreeris ta kaubamärgi TOLIX. Erinevate mööbliesemete tootmisega alustati 1930-ndatel, sealhulgas metallist toolid, mis leidsid koheselt kasutust kohvikutes, tehastes, haiglates ja välimööblina. See jõukas ettevõte jäi samasse perekonda kuni aastani 2004. 

Millal: 1934. aastal

Kerge ja vastupidav tool Marais, mis on nüüd tuntud Tolixi toolina. Vastupidavad, virnastatavad ning seetõttu praktilised. Neid toole on kasutatud rohkem kui 50 aastat kohvikutes, kontorites, haiglates ja viimastel aastatel on sellest saanud kultustool, mida kasutatakse üle maailma peamiselt retrostiilis interjöörides. Klassikaline Marais on punane või naturaalset terasevärvi. Ajatu selge vormiga Tolixi tool on kui osa Prantsusmaa mööbliajaloost. Seepärast kuulubki see tool kuulsamatasse modernse kunsti muuseumide kogudesse.

Pildid: The Marion House Book, Laundry for Six, Greige, skonahem.se, Remodelista, restaurantcocotte.com, www.tolix.fr, www.countryliving.com

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*