Disaintoolid – Eames Eiffel Side Chair

Charles (1907-1978) ja Ray (1912-1988) Eames olid Ameerika disainerid, kes abiellusid 1941 aastal. Nad olid andunud oma töösse ja andsid olulise panuse kaasaegsesse arhitektuuri ja mööbli disaini. Lisaks töötasid nad tööstusdisainilahenduste, kunsti, graafilise disaini ja film vallas. Uued materjalid, uued tehnoloogiad, uued kujundid, see oli see, millest huvitusid Eames’id. Disainerid keskendusid plastikust loomisele, sest see põnev materjal võimaldas teha vähemaga rohkem (“to do more with less”).  (wikipedia)

Charles ja Ray Eames võtsid endale eesmärgiks kujundada mõistliku hinnaga kvaliteetset tooli, mis oleks ühtaegu mugav  ja tugev. Selle ülesande tulemusena valmis 1948 aastal Eames traatidest jalgadega tool, lisaks skulptuursele välimusele, oli see ka mugav ja praktiline.  Tooli esitleti MoMA rahvusvahelisel madalahinnaga mööbli konkursil. Plastist Eamesi Eiffeli tool oli esimene masstoodanguks saanud plastikust tool. Tool muutus koheselt hitiks.

Tänapäevane versioon on jäänud truuks algsele kujundusele ning on täpne koopia originaalile, puhta ja lihtsa vormiga. Oma lihtsa, kuid mitmekülgse disainiga tool sobib ideaalselt kasutamiseks nii söögitoas, büroos või üksiku disainielemendina ruumis.

Pildid: Femina.dk, seventeendoors.blogspot.se

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*